Apie iniciatyvą 

2014 metais pradėto projekto tikslas – pateikti profesionalią Naujosios Vilnios ir Pavilnio plėtros viziją.

Vilnius vis tobulėja ir gražėja. Įvairūs sostinės rajonai tvarkomi, planuojami ir vizualizuojami. Deja Naujoji Vilnia ir Pavilnys aiškios, visuomenei lengvai prieinamos vystymosi vizijos neturi. Šiuo projektu norime išprovokuoti visuomenę vertinti, analizuoti aplinką ir kartu kurti visiškai naują rytinių miesto vartų įvaizdį. Tikimės į vizijos kūrimo procesą įtraukti visuomenę, ypač Naujosios Vilnios ir Pavilnio gyventojus.

Pirmas etapas kvietė siūlyti idėjas, kaip reikėtų tobulinti aplinką

Projektas sudarytas iš kelių etapų. Pirmasis etapas, tai visuomenės idėjų ir pasiūlymų rinkimas bei analizavimas. Projekto rengėjai puslapiuose www.naujojivilnia.lt ir www.pavilnys.lt pateikė interaktyvų žemėlapį, kuriame kiekvienas norintis iki 2015 m. pavasario galėjo pažymėti savo idėją ar pasiūlymą, kartu pažymėjęs pasiūlymo konkrečią vieta.

Antrame etape architektai įvertinę visuomenės pasiūlymus ir esamą rajonų situaciją pasiūlė papildomą profesionalų vertinimą. Galiausiai parengtas idėjų žemėlapis su įvairiais sluoksniais. Šie sluoksniai skirti gyventojams, verslininkams ir turistams. Svarbiausi sprendiniai aprašyti ir iliustruoti vizualizacija arba analogišku sprendiniu. Visa informacija patalpinta puslapiuose www.naujojivilnia.lt ir www.pavilnys.lt, taip pat įvairiuose bukletuose, plakatuose bei pristatymuose. Tokiu būdu sukurta visiems lengvai prieinama ir suprantama Naujosios Vilnios ir Pavilnio vystymosi vizija.

Vizijos autoriai - architektai Maksimas ZacharovasMarius Žygaitis ir Rūta Norvilaitė.